Lay-On Oturmalı Metal Asma Tavan

Lay-On Oturmalı Metal Asma Tavan

Metal asma tavan Lay-On (oturmalı ) sistemi T-24 taşıyıcı profil sistemi üzerine oturtur.Tavanda 24 mm derzli bir tavan grüntüsü sağlayan Lay-On sistemi , hızlı ve kolay montajı ile tavandaki elektrik,klima ve bunun gibi tesisata kolay müdehale imkanı sağlar.Lay-On paneller,T-24 taşıyıcı sistemlerle birlikte mimarlara farklı tasarım olanakları sunar.

Talebe göre alüminyum, galvanize çelik veya paslanmaz çelik malzeme alternatifleriyle sunulan plakalar, farklı mimari gereksinimlere uygun olarakİ deliksiz, perferasyonlu, akustik şilteli, bordürlü, pahlı veya küt kenarlı seçenekleriyle uygun olarak üretilebilmektedir.

Lay-On Oturmalı Metal Asma Tavan Teknik Özellikleri

60*60 Lay-On Oturmalı Metal Asma Tavan ( 0,50MM-0,55MM-0,60MM-0,65MM+BOYA)

Panel Boyutları                           :600mmx600mm

Panel Kalınlığı                            :0,50mm+0,55mm+0,60mm+0,65mm

Panel Özü                                   :Alimünyum

Perforasyon Çeşitleri               :Şaşırmalı-Sıralı

Bordür Seçenekleri                   :10 cm Şifteli- 10 cm Şiftesiz

Renk                                            :Elektrostatik Toz Boya Ral Çeşitleri

600*600 Lay On Düz ( Perforesiz- Şiltesiz ) Panel                   Paket Adeti: 26×9,36

600*600 Lay On 10 cm Bordurlu Perforeli Şiltesiz Panel        Paket Adeti: 26×9,36

600*600 Lay On 10 cm Bordurlu Perforeli Şilteli Panel           Paket Adeti: 26×9,36

Taşıyıcı Sistem                 :T-24

 

30*30 Lay-On Oturmalı Metal Asma Tavan (0,40MM + BOYA )

Panel Boyutları                   :300mmx300mm

Panel Kalınlığı                    :0,40mm

Panel Özü                            :Alimünyum

Perforasyon Çeşitleri        :Şaşırmalı-Sıralı

Bordür Seçenekleri           :2 cm Şifteli- 2 cm Şiftesiz

Renk                                    :Elektrostatik Toz Boya Ral Çeşitleri

300*300 Lay On Düz ( Perforesiz- Şiltesiz ) Panel                 Paket Adeti: 70X6,30

300*300 Lay On 2 cm Bordurlu Perforeli Şiltesiz Panel        Paket Adeti: 70X6,30

300*300 Lay On 2 cm Bordurlu Perforeli Şilteli Panel           Paket Adeti: 70X6,30

Taşıyıcı Sistem                 :T-24

 

YAYNGIN ; Bina yönetmelikleri(geçerli olan yerlerde ), binaların uygulama alanlarına bağlı olarak yangın reaksiyon performans için uygun Euroclass standartlarını karşılamasını talep etmektedir.
AKUSTİK;  Gürültüyü azaltıp çalışma verimliliğini ve konforu artırır.Yüksek ses yutma özelliğine sahip malzemelerden üretilen asma tavanlar gürültüyü azaltır ve belirlenmiş kriterlere uygun olacak şekilde odadan odaya ses yalıtımını artırır.
SES YALITIMI; ses iyi kontrol edilmedi zaman rahatsız edici olabilir.(yan odadan gelen ses istenmeyen yasnkılanma gibi ) Bu rahatsız edici durumlardan kurtulmak için mimaride doğru akustik tasarımlar çok önem kazanmaktadır.akustik iki önemli konuyu içermektedir.Ses yutma kat sayısı(0.0 ‘dan 1.0 ‘a ) olarak ölçülen malzemelerin ses yutma performansı, desibel (Dncw) olarak ölçülen odadan odaya ses yalıtımı.
IŞIK YANSITMA; Bir yüzeyin ışık yansıtması o yüzeyin yansıttığı ışığın değeridir.Işık Yansıtmasının ölçümü, yüzey tarafından yansıtılan o anki belirgin ışığın bir kısmının yüzde değeri üzerinden belirtilmesidir.
NEM DAYANIMI; Asma tavanların ; hızlı yapılan binalar aralıklarla ısıtılıp, soğutulan binalar, insan yoğunluğunun çok olduğu binalar, binaların dışa açık yerleri gibi alanlarda daha çok rutubete dayanmaları gerekmektedir.Bu şartlarda kullanılmak üzere %95 kadar ve hatta bazı ürünler için %100 bağıl neme, suya dayanıklı geniş bir ürün yelpazesi sunulmaktadır.
TEMİZLENEBİLİRLİK; Bir tavanın temizlenme sıklığı ve yönetimi bir uygulamadan diğerine farklılık gösterir, bu yöntemler bezden yüksek basınçlı su püskürtmesine kadar ve sağlık merkezlerinde dezenfektanlara karşı dayanıklılıkta dahil olmak üzere pek çok yönetimi içerir.
HİJYEN; Günümüzde gıda ve sağlık sektörlerinin uymak zorunda şartnamelerde asma tavanlardan çok iyi derecede sağlık ve güvenlik özellikleri talep edilmektedir.Diğer taraftan elektronik, fiberoptik, ilaç ve bilgisayar sektörlerinde özel Class 100 temiz oda şartları ve çevreci uygulamalar aranmaktadır.
ÇİZİLMEYE DAYANIKLI; Üstün çizilme rezistansı seviyesi Hess-rake testiyle ölçülmüştür.
DARBEYE DAYANIKLI; Asma tavanlar bazen koridorlar gibi, tesisata ulaşmak için plakaların sık sık söküldüğü alanlarda çok kötü kullanılmakta ve darbeye maruz kalmaktadır.Bu nedenle darbelere dayanma ve ürünlerin uzun ömürlü olmasına özel bir önem verilmektedir.
GERİ DÖNÜŞÜMLÜ MALZEME; Ürünlerimizin belirli bir yüzdesi geri dönüşebilir olan belirli ham maddeler kullanılarak üretilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Al