Lay-in (Sarkmalı)

Lay-İn (Sarkmalı )Metal Asma Tavan

Lay-İn (sarkmalı ) sistemi T-24 taşıyıcı sistemi üzerine oturur.Lay-İn sarkmalı sistem T-24 taşıyıcı sistemlere, özel kenar detaylı plakaların serbest olarak oturtulmasıyla oluşur.

Serbest oturtulan plakalar, özel kenar detayı sayesinde 8mm veya 12 mm aşağıda görünerek fuga etkisi yaratmaktadır.

Talebe göre alüminyum, galvanize çelik ve paslanmaz çelik malzeme alternatifiyle sunulan plakalar, farklı mimari gereksinimlere uygun olarak; deliksiz, perferasyonlu, akustik şilteli, bordürlü, pahlı veya küt kenarlı seçeneklerine uygun olarak üretilebilmektedir.

Kullanım Alanları : Hastaneler, Spor Salonları, Ofisler, Sanayi, Havaalanları, Bankalar, Oteller, AVM, Metro İstasyonları, Mağazalar, Mutfak, Banyo, Restaurantlar v.b…

Renk Seçenekleri; RAL 9010,RAL 9006 ve talebe göre diğer RAL kodları

Metal asma tavanlarda lay-in sarkmalı; lay-on oturmalı ve clip-in(gizli sistem ve omega) asma tavan panellerinde hizmet vermekteyiz.Lay-in sarkmalı ve lay-on oturmalı asma tavan panellerin taşıyıcısı T-24 ‘dür.Galvanize saçtan üretilmektedirler.60×60 panellerde 50mm+boya, 55mm+boya, 60mm+boya ve 65mm+boya kalınlığındadırlar.Renklerinde Elektrostatik Toz Boya Ral Çeşitleri özellikleri vardır.30×30 tavan panellerinde ise 40mm+boya kaılnlığındadırlar.Bordurlerinde isteğe bağlı şifteli ve şiftesiz özellikleride mevcuttur.Clip-in asma tavan panellerin ise taşıyıcısı yine clip-in omega taşıyıcıdır.

 

METAL ASMA TAVAN LAY-İN SARKMALI TEKNİK ÖZELLİKLERİ

60*60  Lay-İn  Sarkmalı Metal Asma Tavan ( 0,50MM-0,55MM-0,60MM-0,65MM+BOYA)

( 0,50MM+BOYA)

Panel Boyutları                  :600mmx600mm

Panel Kalınlığı                   :0,50mm+0,55mm+0,60mm+0,65mm

Panel Özü                           :Alimünyum

Perforasyon Çeşitleri       :Şaşırmalı-Sıralı

Bordür Seçenekleri           :10 cm Şifteli- 10 cm Şiftesiz

Renk                                    :Elektrostatik Toz Boya Ral Çeşitleri

600*600 Lay İn Düz ( Perforesiz- Şiltesiz ) Panel                   Paket Adeti: 24×8,64

600*600 Lay İn 10 cm Bordurlu Perforeli Şiltesiz Panel        Paket Adeti: 24×8,64

600*600 Lay İn 10 cm Bordurlu Perforeli Şilteli Panel           Paket Adeti: 24×8,64

Taşıyıcı Sistem                 :T-24

 

30*30 Lay-İn Sarkmalı  Metal Asma Tavan (0,40MM + BOYA )

Panel Boyutları                  :300mmx300mm

Panel Kalınlığı                   :0,40mm

Panel Özü                           :Alimünyum

Perforasyon Çeşitleri       :Şaşırmalı-Sıralı

Bordür Seçenekleri          :2 cm Şifteli- 2 cm Şiftesiz

Renk                                   :Elektrostatik Toz Boya Ral Çeşitleri

300*300 Lay İn Düz ( Perforesiz- Şiltesiz ) Panel                 Paket Adeti: 84X7,56

300*300 Lay İn 2 cm Bordurlu Perforeli Şiltesiz Panel        Paket Adeti: 84X7,56

300*300 Lay İn 2 cm Bordurlu Perforeli Şilteli Panel           Paket Adeti: 84X7,56

Taşıyıcı Sistem                 :T-24

 

YANGIN ; Bina yönetmelikleri(geçerli olan yerlerde ), binaların uygulama alanlarına bağlı olarak yangın reaksiyon performans için uygun Euroclass standartlarını karşılamasını talep etmektedir.
AKUSTİK;  Gürültüyü azaltıp çalışma verimliliğini ve konforu artırır.Yüksek ses yutma özelliğine sahip malzemelerden üretilen asma tavanlar gürültüyü azaltır ve belirlenmiş kriterlere uygun olacak şekilde odadan odaya ses yalıtımını artırır.
SES YALITIMI; ses iyi kontrol edilmedi zaman rahatsız edici olabilir.(yan odadan gelen ses istenmeyen yasnkılanma gibi ) Bu rahatsız edici durumlardan kurtulmak için mimaride doğru akustik tasarımlar çok önem kazanmaktadır.akustik iki önemli konuyu içermektedir.Ses yutma kat sayısı(0.0 ‘dan 1.0 ‘a ) olarak ölçülen malzemelerin ses yutma performansı, desibel (Dncw) olarak ölçülen odadan odaya ses yalıtımı.
IŞIK YANSITMA; Bir yüzeyin ışık yansıtması o yüzeyin yansıttığı ışığın değeridir.Işık Yansıtmasının ölçümü, yüzey tarafından yansıtılan o anki belirgin ışığın bir kısmının yüzde değeri üzerinden belirtilmesidir.
NEM DAYANIMI; Asma tavanların ; hızlı yapılan binalar aralıklarla ısıtılıp, soğutulan binalar, insan yoğunluğunun çok olduğu binalar, binaların dışa açık yerleri gibi alanlarda daha çok rutubete dayanmaları gerekmektedir.Bu şartlarda kullanılmak üzere %95 kadar ve hatta bazı ürünler için %100 bağıl neme, suya dayanıklı geniş bir ürün yelpazesi sunulmaktadır.
TEMİZLENEBİLİRLİK; Bir tavanın temizlenme sıklığı ve yönetimi bir uygulamadan diğerine farklılık gösterir, bu yöntemler bezden yüksek basınçlı su püskürtmesine kadar ve sağlık merkezlerinde dezenfektanlara karşı dayanıklılıkta dahil olmak üzere pek çok yönetimi içerir.
HİJYEN; Günümüzde gıda ve sağlık sektörlerinin uymak zorunda şartnamelerde asma tavanlardan çok iyi derecede sağlık ve güvenlik özellikleri talep edilmektedir.Diğer taraftan elektronik, fiberoptik, ilaç ve bilgisayar sektörlerinde özel Class 100 temiz oda şartları ve çevreci uygulamalar aranmaktadır.
ÇİZİLMEYE DAYANIKLI; Üstün çizilme rezistansı seviyesi Hess-rake testiyle ölçülmüştür.
DARBEYE DAYANIKLI; Asma tavanlar bazen koridorlar gibi, tesisata ulaşmak için plakaların sık sık söküldüğü alanlarda çok kötü kullanılmakta ve darbeye maruz kalmaktadır.Bu nedenle darbelere dayanma ve ürünlerin uzun ömürlü olmasına özel bir önem verilmektedir.
GERİ DÖNÜŞÜMLÜ MALZEME; Ürünlerimizin belirli bir yüzdesi geri dönüşebilir olan belirli ham maddeler kullanılarak üretilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Al