Genişletilmiş Metal Asma Tavan

Genişletilmiş metal asma tavan

Genişletilmiş metal asma tavan, Mesh Asma Tavan adıyla da bilinir. 1mm, 1.50mm veya 2.00mm’lik galvaniz veya aluminyum panellerin uygun bıçak kalıpları ve makinelerle delinmesi işlemiyle elde edilen bir üründür. Hafif olduğu için yapıya ek yük oluşturmaz, kaynak olmadığı kopma kırılma olmayacağından sağlamdır. Hava sirkülasyonuna izin verem estetik yapısı ile mekana dekoratif uyum sağlar. Genişletilmiş metal özel boşluklu dokusu ile mükemmel ışık ve hava geçirgenliği sağlayan bir malzemedir. Özellikle endüstriyel yapılarda daha da çok tercih edilmektedir.

Teknik Bilgiler

Aydınlatma elemanları, asma tavan üzerinden veya panele gömülü olarak montaj yapılabilir ve optimum ışık düzeyi elde edilebilmektedir. Genişletilmiş metal asma tavan panelleri, hook on , lay in ve lay on modelleri ile aluminyum ve galvanizden değişik göz aralıkları ve  sınırsız renk seçenekleri ile üretilmektedir. Metalin istenildiği gibi eğilip bükülebilen yapısı ile dekorasyonda sınırsız olanaklar sağlamaktadır. adıyla da bilinir. 1mm, 1.50mm veya 2.00mm’lik galvaniz veya aluminyum panellerin uygun bıçak kalıpları ve makinelerle delinmesi işlemiyle elde edilen bir üründür. Hafif olduğu için yapıya ek yük oluşturmaz, kaynak olmadığı kopma kırılma olmayacağından sağlamdır. Hava sirkülasyonuna izin verem estetik yapısı ile mekana dekoratif uyum sağlar. Genişletilmiş metal özel boşluklu dokusu ile mükemmel ışık ve hava geçirgenliği sağlayan bir malzemedir. Özellikle endüstriyel yapılarda daha da çok tercih edilmektedir. Aydınlatma elemanları, asma tavan üzerinden veya panele gömülü olarak montaj yapılabilir ve optimum ışık düzeyi elde edilebilmektedir. Genişletilmiş metal asma tavan panelleri, hook on , lay in ve lay on modelleri ile aluminyum ve galvanizden değişik göz aralıkları ve  sınırsız renk seçenekleri ile üretilmektedir. Metalin istenildiği gibi eğilip bükülebilen yapısı ile dekorasyonda sınırsız olanaklar sağlamaktadır.

Kısa Tanım

Genişletilmiş metal asma tavanlar, açık yüzeyi ve transparan görüntüsü sayesinde ışıklandırma ve hava sirkülasyonu açısından alana değer katan bir tavan elemanı olarak kullanılır. Yarı geçirgen bir yüzey ile asma tavan boşluğunda bulunan elektrik ve mekanik tesisat elemanlarına bir örtü vazifesi görmektedir. Metalin istenildiği gibi eğilip bükülebilen yapısı ile tasarımcılara sınırsız olanaklar sunmaktadır. Sadece asma tavan elemanı olarak değil, cephe tasarımlarının da önemli bir unsuru olarak kullanılabilir. Farklı mesh ölçüleri ile birbirinden farklı görüntüler elde edilebilmektedir. Mimari meshler, gelecekte bina içi ve dışı tasarımlarda önde gelen tercihlerden biri olacaktır.

Uygulama Alanları

Kamu binaları, bankalar, havaalanları, hastaneler, otel, ofis, üniversite ve okul binaları, spor salonları, yüzme havuzları, alışveriş merkezleri, metro ve tren istasyonları

Teknik Özellikler

0,5-6 mm alüminyum, dkp sac veya paslanmaz çelik
Genişlik (maks.): 1500 mm
Uzunluk: İsteğe göre üretim
Taşıyıcı sistem: Hook-on, gizli taşıyıcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Al