Clip-in Tavan

Clip-in (Gizli Sistem) Metal Asma Tavan

Clip-İn sisteminin temel özelliği taşıyıcı profillerinin (omega taşıyıcı ) görünmemesidir. Genellikle metal plakalar için kullanılan bu sistem sayesinde, tavandan düzgün, sade bir yüzey elde edilebilmekte ve zarif bir derz çizgisi oluşturulabilmektedir. Clip-in sistemler süratle demonte edilebilmekte ve tavan üstünde kolayca müdehale imkanı sunmaktadır. Talebe göre alüminyum, galvanize çelik veya paslanmaz çelik malzeme alternatifleriyle sunulan plakalar, farklı mimari gereksinimleriyle uygun olarak; deliksiz, perferasyonlu, akustik şilteli, bordürlü, pahlı veya küt kenarlı seçenekleri ile üretilebilmektedir.

Kullanım alanları; Hastaneler, Spor Salonları, Ofisler, Sanayi, Hava alanları, Bankalar, Oteller, AVM, Metro İstasyonları, Mağazalar, Mutfak , Banyo Restaurantlar vb….

Renk Seçenekleri; RAL 9010, RAL 9006 veya talebe göre diğer RAL kodları

Clip-in METAL ASMA TAVAN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 

60*60  Clip-İn (Gizli Sistem ) Metal Asma Tavan ( 0,50MM-0,55MM-0,60MM-0,65MM+BOYA)

Panel Boyutları                 :600mmx600mm

Panel Kalınlığı                   :0,50mm0,55mm+0,60mm+0,65mm

Panel Özü                           :Alimünyum

Bordür Seçenekleri           :10 cm Şifteli- 10 cm Şiftesiz

Renk                                    :Elektrostatik Toz Boya Ral Çeşitleri

600*600 Clip İn Düz ( Perforesiz- Şiltesiz ) Panel                 Paket Adeti: 20X7,20

600*600 Clip İn 10 cm Bordurlu Perforeli Şiltesiz Panel        Paket Adeti: 20X7,20

600*600 Clip İn 10 cm Bordurlu Perforeli Şilteli Panel           Paket Adeti: 20X7,20

Taşıyıcı Sistem                 :Clip in

30*30 Clip-in (Gizli Sistem)  Metal Asma Tavan (0,40MM + BOYA )

Panel Boyutları                  :300mmx300mm

Panel Kalınlığı                   :0,50mm

Panel Özü                         :Alimünyum

Bordür Seçenekleri          :2 cm Şifteli- 2 cm Şiftesiz

Renk                                 :Elektrostatik Toz Boya Ral Çeşitleri

300*300 Clip in Düz ( Perforesiz- Şiltesiz ) Panel                 Paket Adeti: 50×4,50

300*300 Clip in  2 cm Bordurlu Perforeli Şiltesiz Panel        Paket Adeti: 50×4,50

300*300 Clip in 2 cm Bordurlu Perforeli Şilteli Panel           Paket Adeti: 50×4,50

Taşıyıcı Sistem                 :Clip in

YANGIN ; Bina yönetmelikleri (geçerli olan yerlerde ), binaların uygulama alanlarına bağlı olarak yangın reaksiyon performans için uygun Euroclass standartlarını karşılamasını talep etmektedir.
AKUSTİK;  Gürültüyü azaltıp çalışma verimliliğini ve konforu artırır. Yüksek ses yutma özelliğine sahip malzemelerden üretilen asma tavanlar gürültüyü azaltır ve belirlenmiş kriterlere uygun olacak şekilde odadan odaya ses yalıtımını artırır.
SES YALITIMI; ses iyi kontrol edilmedi zaman rahatsız edici olabilir.(yan odadan gelen ses istenmeyen yankılanma gibi ) Bu rahatsız edici durumlardan kurtulmak için mimaride doğru akustik tasarımlar çok önem kazanmaktadır. Akustik iki önemli konuyu içermektedir.Ses yutma kat sayısı(0.0 ‘dan 1.0 ‘a ) olarak ölçülen malzemelerin ses yutma performansı, desibel (Dncw) olarak ölçülen odadan odaya ses yalıtımı.
IŞIK YANSITMA; Bir yüzeyin ışık yansıtması o yüzeyin yansıttığı ışığın değeridir.Işık Yansıtmasının ölçümü, yüzey tarafından yansıtılan o anki belirgin ışığın bir kısmının yüzde değeri üzerinden belirtilmesidir.
NEM DAYANIMI; Asma tavanların ; hızlı yapılan binalar aralıklarla ısıtılıp, soğutulan binalar, insan yoğunluğunun çok olduğu binalar, binaların dışa açık yerleri gibi alanlarda daha çok rutubete dayanmaları gerekmektedir.Bu şartlarda kullanılmak üzere %95 kadar ve hatta bazı ürünler için %100 bağıl neme, suya dayanıklı geniş bir ürün yelpazesi sunulmaktadır.
TEMİZLENEBİLİRLİK; Bir tavanın temizlenme sıklığı ve yönetimi bir uygulamadan diğerine farklılık gösterir, bu yöntemler bezden yüksek basınçlı su püskürtmesine kadar ve sağlık merkezlerinde dezenfektanlara karşı dayanıklılıkta dahil olmak üzere pek çok yönetimi içerir.
HİJYEN; Günümüzde gıda ve sağlık sektörlerinin uymak zorunda şartnamelerde asma tavanlardan çok iyi derecede sağlık ve güvenlik özellikleri talep edilmektedir.Diğer taraftan elektronik, fiberoptik, ilaç ve bilgisayar sektörlerinde özel Class 100 temiz oda şartları ve çevreci uygulamalar aranmaktadır.
ÇİZİLMEYE DAYANIKLI; Üstün çizilme rezistansı seviyesi Hess-rake testiyle ölçülmüştür.
DARBEYE DAYANIKLI; Asma tavanlar bazen koridorlar gibi, tesisata ulaşmak için plakaların sık sık söküldüğü alanlarda çok kötü kullanılmakta ve darbeye maruz kalmaktadır.Bu nedenle darbelere dayanma ve ürünlerin uzun ömürlü olmasına özel bir önem verilmektedir.
GERİ DÖNÜŞÜMLÜ MALZEME; Ürünlerimizin belirli bir yüzdesi geri dönüşebilir olan belirli ham maddeler kullanılarak üretilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Al