Baffle Asma Tavan

Baffle Asma Tavan

Baffle asma tavan panelleri; tavanda farklı ölçülerde dikey olarak asılan metal panellerdir. Doğrusal dikey tasarım, tavan arasındaki havanın sirkülasyonunu sağlarken, farklı ebat ve panel mesafeleri sayesinde tavanda bulunan elektrik ve mekanik tesisatlarını gizleme imkanı verir.

Büyük alan uygulamalarında tek yönlü ve yüzer şekilde monte edilen paneller, kullanıldıkları alanlarda mekan algısını genişletmektedir. Kullanıldığı yerin hacmini daraltmadan tavan yüksekliğini düşürmek için sık tercih edilen metal asma tavan malzemelerdir.

Ahşap desenli metal Baffle  paneller, ahşaba (masif) kıyasla daha uzun ömürlü olup, bakımı daha kolaydır. Taban genişliği, malzeme yüksekliği ve eksenler arası mesafelerin değişken olması, mimarlara tasarım seçenekleri sunar.

Teknik Özellikler

Malzeme  
Aluminyum, Galvanizli çelik
Ebat
18 -100 mm alt taban  30 – 600 mm yükseklik
Taşıyıcı Sistem U veya L tırnaklı taşıyıcı
Perforasyon
Ø2,  Ø4,  Ø5
Akustik
Akustik kumaş, cam tülü
Renk
Standart RAL 9016 veya RAL Seçenekleri

 

 

Neden Baffle Asma Tavan Tercih Edilmeli?

Havalimani ve tren istasyonlarindaki yogunlugun artmasiyla, okul ve ofis binalarinda acik mekan kullanimina dogru egilim artikca, yuksek isil kutle tasarimlari ve endustriyel prosesler daha karmasik hale geldikce, bu alanlardaki ses ve gurultuyu azaltma ihtiyaci daha da artmaktadir.

Tasarim, konum ve yapinin kutlesi dikkate alindiginda gurultu kontrolune daha da esnek yaklasimlarla yonelmek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Al